DOPORUČENÍ

Jaká je peče o pleť po kosmetickém ošetření...

Během kosmetického ošetření se používá mnoho profesionálních produktů a pleť projde několika kroky, na které není běžně zvyklá. Hloubkovým čištěním a kosmetickou masáží je pleť citlivější, a tím pádem je velmi důležité, se k ní podle toho chovat - šetrně po dobu 1-2 dnů.
 
Proto je velmi důležité se po kosmetickém ošetření, vyvarovat několika činnostem... 
 

NE

sauna, horká vana (vznik popraskaných žilek

solárium, opalování (vznik pigmentových skvrn)

cvičení, bazén (potem se opět zanaší póry)

Zbytečně se nedotýkejte obličeje - pleť je citlivější a póry potřebují chvíli na zatažení, ani nenanášet make-up, obzvlášť ne těžký!

Pozor na alkohol, který by mohl být obsažený ve Vašich kosmetických produktech. Mohl by dráždit citlivější pleť.

 ANO

Krém s 30 SPF ochranou. Měl by se používat denně, ale pokud to ve zvyku nemáte, tak na to myslete po kosmetickém ošetření. Je to ochrana proti vzniku pigmentovým skvrnám a stárnutí.

Hydratace !!! Ano, PITNÝ REŽIM !!! 


Poslouchat doporučení kosmetičky.

Po každém ošetření nanáším na pleť ochranný krém, který Vás ochrání od prachu a volných radikálů. 

Ráda Vám poradím, čemu se vyhnout nebo co zlepšit.

Domácí péče ve třech krocích

Očistu pleti byste měli provádět nejlépe každé ráno a večer, ať už jste se líčili nebo ne. Na pleti totiž ulpívají nečistoty ze vzduchu, které mohou ucpávat póry. Důkladným vyčištěním ve třech krocích, zbavíte obličej přebytečného mazu a připravíte ho na použití výživných sér, krémů či dekorativní kosmetiky. 


1. KROK - Povrchové odlíčení pleti a očí

Ze všeho nejdříve začněte odličováním očí. Naneste si na vatový tampon ze 100% bavlny trochu micelární vody nebo dvoufázového odličovače a jemně jej přiložte na zavřené oko. Po několika vteřinách směrem ven z oka setřete make-up. Postup samozřejmě opakujte, dokud se líčidel zcela nezbavíte. Nikdy ale pleť nedřete a netahejte. Tamponek si vyměňte za čistý vždy, když bude ten předchozí příliš špinavý. 

Takto postupujte i na čele, tvářích, nosu a bradě.


2. KROK - Hloubkové čištění pleti

O zbytky líčidel, maz a zastaralé kožní buňky, které nemusí být na pleti vidět, se postarají čistící emulze, pěny, mléka nebo gely. Ty se obvykle používají na lehce navlhčenou pleť, kdy stačí trochu produktu nanést do dlaní a krouživými pohyby bříšky prstů jej aplikovat na obličej. 

Pro intenzivní vyčištění pleti v rámci tohoto kroku můžete také použít jemný pleťový peeling nebo strojek na čištění pleti (maximálně 1 za 14 dní). 

Na závěr obličej opláchněte vodou a osušte ručníkem.


3. KROK - Tonikum vyrovnává pH pleti

Posledním krokem je tonikum. To je nezbytné z toho důvodu, že srovnává pH pleti, které čištěním odličovadly může být lehce zásaditá. Přirozeně je pleť mírně kyselá. 

Tonikum pleť ještě lehce dočistí, projasní a hlavně připraví na následnou aplikaci pečujících přípravků, které se díky toniku do pleti lépe dostanou a budou více účinkovat. Tonikum se na pleť nanáší pomocí vatového tamponu.